Nasza oferta

Wentylacja mechaniczna i grawitacyjna

Wykonujemy wentylację naturalną, zwaną grawitacyjną, nie wymagającą urządzeń mechanicznych. Wentylacja grawitacyjna działa dzięki efektowi kominowemu, który w wyniku różnicy temperatur wewnątrz i na zewnątrz budynku powoduje ruch powietrza. W warunkach gdy temperatura na zewnątrz i wewnątrz budynku jest taka sama, wentylacja grawitacyjna staję się niewystarczająca. Wtedy na pomoc przychodzi wentylacja mechaniczna, którą również się zajmujemy. W wentylacji mechanicznej przepływ powietrza wymuszany jest przez zainstalowanie wentylatorów w przewodach wentylacyjnych.

Montaż i serwis klimatyzacji

Zajmujemy się montażem i serwisem klimatyzacji w budynkach i mieszkaniach. Obsługujemy klientów indywidualnych jak i firmy. Przy montażu klimatyzacji wykonujemy projekt własny lub wdrażamy otrzymany projekt. Poprawne zamontowanie klimatyzacji zapewnia efektywne ogrzewanie lub chłodzenie pomieszczeń przez cały rok oraz oczyszcza powietrze nawiewane z zewnątrz.

Rekuperacja

Wykonujemy wentylację z odzyskiem ciepła tzw. rekuperację, czyli zaawansowaną formę wentylacji mechanicznej. W rekuperacji centralnym elementem jest rekuperator, który przekazuje energię między strumieniami nawiewanego i wywiewanego powietrza. Latem powietrza chłodnego, a zimą ciepłego. Wykonujemy projekt i pomiary skuteczności wentylacji.

Okapy kuchenne i kuchnie

Zajmujemy się montażem i instalacją okapów w kuchniach restauracji, kuchniach hotelowych, barów itp. Bardzo ważne jest, aby okap kuchenny był prawidłowo zamontowany. Dzięki temu można w pełni wykorzystywać wszystkie funkcje okapu oraz unikniemy skraplania się pary wodnej. Zapewni nam to zdrowe i czyste powietrze w całym pomieszczeniu.

Systemy odpylania i odciągi miejscowe

Instalujemy systemy odpylania i odciągi miejscowe zapewniające chwytanie zanieczyszczonego powietrza w miejscu zanieczyszczenia i odprowadzenie go na zewnątrz lub do urządzenia oczyszczającego. Odpowiednio dobieramy elementy odciągu miejscowego (ssawki odciągowe, ejektor, wentylator..) aby zapewnić maksymalną skuteczność instalacji odpylającej.

Izolacje i przejścia p.poż.

Wykonujemy izolacje instalacji transportującej media między strefami oddzielenia pożarowego, spełniające określone wymagania. Zabezpiecza to przed działaniem ognia i rozprzestrzenianiu się jego wewnątrz budynku.